In de Week van de Hoogbegaafdheid vond de vijfde bijeenkomst van POINT-Zaanstreek plaats.
De ochtend stond opnieuw in het teken van productontwikkeling. Waar we tijdens de vorige bijeenkomst de grote lijnen hebben uitgezet, hebben we deze deze keer verder uitgewerkt en concreet ingevuld. In tweetallen zijn we hiermee aan de slag gegaan.
In de middag trapten Tessa en Sabrine af met een terugblik op hun studiereis rondom hoogbegaafdheid naar Bratislava. Ze vertelden wat hen tijdens de reis is opgevallen en welke inzichten zij meenemen naar de praktijk. Het was interessant om over het onderwijs in een ander land te horen en te horen waar de verschillen en overeenkomsten zitten.
Daarna deelde Gonnie een inspirerende good practice over het materiaal van Buts en Bofn. Ze liet zien hoe zij dit materiaal inzet als communicatiemiddel om met kinderen stil te staan bij wat zij voelen en waar hun kwaliteiten liggen. Mooi materiaal!
We sloten de dag af met een lezing van Sonja Morbé. Zij nam ons mee in de kenmerken van hoogbegaafdheid. We stonden stil bij het verschil tussen kenmerken, de mogelijke gevolgen van de kenmerken en verschijnselen die ermee samenhangen. Met behulp van kaartjes gingen we hier ook zelf actief mee aan de slag.
Een inspirerende afsluiting van een waardevolle dag die ons weer aan het denken heeft gezet!


